Filmy

28 tygodni później (28 Weeks Later)

28-tygodni-pozniej

Film „28 tygodni później” jest kontynuacją horroru z 28 dniami w tytule. W spustoszonej przez wirus Wielkiej Brytanii porządek zaprowadza amerykańska armia.

Stopniowo zaludniane są również miasta, których mieszkańcy padli ofiarą śmiercionośnego wirusa. W Londynie zostaje utworzona strefa bezpieczeństwa, w której mieszka Don. Mężczyzna nie może sobie poradzić z wyrzutami sumienia – zostawił swoją żonę na pastwę zombie – a jakby tego było mało, przybyłe do miasta dzieci nie wierzą w jego wersje wydarzeń i samodzielnie udają się poza strefę bezpieczeństwa. Niedługo po tym wszystko zaczyna się od nowa.

Postapokaliptyczne kino

Podobnie jak w filmie 28 dni później, tak i tu świetnie wypadają zdjęcia świata wyludnionego przez wirusa. Reżyser Juan Carlos Fresnadillo stworzył obraz, w którym widz przez cały czas zdaje sobie sprawy z nieuchronnego końca, jaki na pewno nie będzie miły dla bohaterów.

28 tygodni później

28 tygodni później
Reżyseria: Juan Carlos Fresnadillo
Produkcja: Hiszpania, Wielka Brytania

Data światowej premiery: 26 kwietnia 2007
Scenariusz: Jesús Olmo, Enrique López Lavigne, Rowan Joffé, Juan Carlos Fresnadillo
Występują: Robert Carlyle, Rose Byrne, Harold Perrineau, Jeremy Renner, Catherine McCormack, Imogen Poots

Wbrew wcześniejszym plotkom, w najbliższej przyszłości nie ukaże się trzecia część serii. Miała nosić tytuł „28 Months Later”, czyli polskie „28 miesięcy później”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>