Gry

Zombie Nation

Zombie-Nation-na-NES

W 1990 roku na konsolę Nintendo Entertainment System wydana została gra komputerowa Zombie Nation (Abarenbou Tengu).

W przeciwieństwie do współczesnych gier, gdzie gracz zazwyczaj wciela się w bohatera posługującego się bronią palną, w Zombie Nation można było przejąć kontrolę nad… głową samuraja. Zadaniem gracza była walka z zombie, które zaatakowały Stany Zjednoczone.

Screen-z-gry-Zombie-Nation

Fabuła Zombie Nation

Gra ukazała się w 1990 roku, ale jej akcja rozgrywała się 9 lat później. To właśnie wtedy meteor Darc Seed uderzył w pustynię Nevada i zaczął emitować silne promieniowanie zamieniające ludzi w zombie. Co ciekawe, jego wpływ nie ograniczał się do Homo sapiens i ożywiona została nawet Statua Wolności. Najpotężniejszą bronią kontrolowaną przez Darc Seed jest samurajski miecz Shura i to właśnie jego odzyskanie jest głównym zadaniem gracza.

Zombie-Nation

Aby je wypełnić, można strzelać pociskami z oczu i wymiotować na wrogów. Gra składa się z czterech etapów, a na końcu każdego z nich czeka na gracza boss.

Najlepsze gry na konsolę NES

W rankingu stworzonym przez portal IGN, gra zajęła 88 miejsce na liście 100 najlepszych gier na NES.

Zombie Nation okładka gry

1 Comment

  1. wojtass

    Grałem w to! Dzięki za przypomnienie mi czasów mojej młodości. :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>