Przemyślenia

Systemy RFID – opis technologii

zdjecie-rfid

Ponieważ nie samymi zombiakami żyje człowiek, prezentujemy opis nowoczesnej i stale zyskującej na popularności technologii RFID, która może być stosowana w najróżniejszych branżach i prawdopodobnie mogłaby się przydać również podczas zombie apokalipsy.

Chodzi o technologię RFID, która dzięki falom radiowym pozwala kontrolować przepływ towarów. Każdy system RFID zbudowany jest z urządzeń odczytujących dane, oprogramowania oraz specjalnej drukarki, która pozwala programować tagi. Te ostatnie są specjalnymi nośnikami informacji, które można wykorzystywać nawet w najbardziej wymyślnych miejscach i sytuacjach.

Przykłady stosowania systemów RFID

Oprócz największych graczy na rynku, jak chociażby firmy farmaceutycznej Pfizer czy ogromnej sieci handlowej Wal-Mart, systemy RFID przynoszą korzyści również niewielkim firmom. Dzięki ich wdrożeniu możliwa jest kontrola przepływu towarów i dokumentów, jak również pojazdów, materiałów, zwierząt i wielu innych rzeczy. Jak widać nawet w przypadku próby kontrolowania ruchów zombie RFID również znalazłoby zastosowanie. :-)

Komuś, kto nie miał okazji korzystać z takich rozwiązań trudno jest sobie nawet wyobrazić, jak wiele czasu i pieniędzy można zaoszczędzić dzięki wdrożeniu RFID. Wystarczy zresztą spojrzeć na zalety takiego rozwiązania

Największe zalety RFID

+ zwiększenie efektywności pracy
+ możliwość zautomatyzowania pracy
+ śledzenie ruchu towarów
+ możliwość wielokrotnego korzystania i zapisywania z tego samego tagu
+ wysoka odporność na niekorzystne warunki
+ brak konieczności własnoręcznego sczytywania informacji
+ prostota obsługi urządzeń składających się na systemy RFID
+ bezawaryjność

Po dodatkowe informacje na ten temat zapraszamy na stronę www.sped-id.pl, gdzie znaleźć można wiele interesujących artykułów na temat systemów RFID, jak również skorzystać z pomocy przy wdrożeniu takiego rozwiązania w własnej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>