Książki

Żywe trupy – Narodziny Gubernatora

Narodziny-gubernatora

Pierwszą książką nawiązującą do serii The Walking Dead była powieść „Narodziny Gubernatora”.

Jej autorami są twórca komiksowego pierwowzoru Robert Kirkman i pisarz Jay Bonansinga. Książka ukazała się w 2011 roku. Przedstawiono w niej drogę do władzy tytułowego Gubernatora. Człowiek ten – początkowo dobry i oddany przyjaciołom – stopniowo przemienił się w bestię, o czym zresztą przekonali się bohaterowie serialu The Walking Dead.

Gubernator

W świecie pozbawionym prawa każdy musi myśleć o sobie i Gubernator wykorzystał to, aby zdobyć pozycję i władzę. W „Narodziny Gubernatora” pokazano jego drogę od samego początku, więc mroczna strona bohatera ujawnia się dopiero pod koniec historii.

Miłośnicy zombie znający serial lub komiks mogą być nieco rozczarowani, gdyż w książce nie występują główni bohaterowie serii. Nie jest to jednak problemem, szczególnie że Brian Blake, który w przyszłości stanie się Gubernatorem, potrafi przyciągnąć uwagę czytelnika.

Apokalipsa zombie

Podobnie jak w serialu opartym na kultowym komiksie Kirkmana, tak i tu bohaterowie początkowo marzą jedynie o znalezieniu bezpiecznego chronienia, ale w świecie żywych trupów jest to o wiele trudniejsze niż mogłoby się wydawać…

Żywe Trupy: Narodziny Gubernatora
Robert Kirkman, Jay Bonansinga
Wydawnictwo Sine Qua Non

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 362
Rok wydania: 2011

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>