Filmy

Alice kontra zombie

Film-Resident-Evil

Na podstawie gry Resident Evil z roku 1996 powstał kilka lat później (2001 r.) film o tym samym tytule – „Resident Evil”.

Tytuł pozostawiono taki sam, aby fani nie mieli żadnych wątpliwości co do tego, czym inspirowali się twórcy. Film stworzyła wytwórnia Constantin Film Produktion razem z Davis-Film, Impact Pictures i New Legacy. Główne role zagrali: Milla Jovovich (Alice), Michelle Rodriguez (Rain Ocampo), James Purefoy (Spence) i Eric Mabius (Matt).

Kontynuacja Resident Evil

Dwa lata po premierze (w 2004 roku) film doczekał się swojej kontynuacji: „Resident Evil 2: Apokalipsa”. Kolejna część pojawiła się w kinach w 2007 roku, a jej tytuł to „Resident Evil 3: Zagłada”. Na czwartą część fani czekali trzy lata, aż w końcu światło dzienne ujrzał tytuł „Resident Evil: Afterlife”. Na chwilę obecną najnowszą częścią pozostaje „Resident Evil: Retrybucja”, na którą można było wybrać się do kina we wrześniu zeszłego roku. Każda z części biła rekordy oglądalności, a fabuła z sequela na sequel stawała się coraz bardziej interesująca.

Zombieapokalipsa

Nie powinno to jednak dziwić, skoro mowa tu o zombie i ich krwiożerczych praktykach oraz o potrzebie ratowania świata przed zombieapokalipsą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>