Przemyślenia

Zombie walk – marsz żywych trupów

Marsz-zombie

Znany również jako zombie mob lub zombie horde, zombie walk to tłum ludzi przebranych za żywe trupy, którzy wspólnie maszerują ulicami różnych miast.

Zombie walk jest przez niektórych błędnie uważany za flash mob. Prawda jest taka, że biorą w nim udział nie tylko osoby, które chcą zrobić coś niecodziennego, ale również miłośnicy zombie.

Pierwszy zombie walk w historii

Pierwszy marsz żywych trupów został zorganizowany w 2003 w Toronto. Inicjatorem marszu był fan sitcomu „The Munsters”, a akcją zainteresowało się aż… 6 osób. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło i nawet polskie marsze zombie przyciągają po kilkaset osób.

Zombie w Warszawie

W 2007 roku odbył się pierwszy zombie walk w Polsce. Udział w zabawie wzięło ok. 200 młodych ludzi. Od tego czasu marsze w Warszawie odbywają się każdego roku (w ostatnią sobotę czerwca). Inne miasta, w których organizowano marsze zombie to m.in. Lublin, Legnica, Słupsk i Poznań.

Wzięliście kiedyś udział w takiej zabawie? Jeżeli nie, to warto to nadrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>