Gry

Klasyka gier o zombie

Resident-Evil-1

Jedną z najstarszych gier o zombie jest popularny „Resident Evil”. Gra ta powstała w 1996 r., ale mimo upływu lat fenomen jej popularności nie gaśnie, a wręcz przeciwnie.

Za sprawą licznych kontynuacji takich jak Rsident Evil 2, Resident Evil 3, Resident Evil 4 i Resident Evil 5, gra pozyskała sobie nowych fanów. Oczywiście dotychczas najlepiej sprzedającą się częścią pozostaje jedynka, która w latach 90 została okrzyknięta mianem najlepszej gry gatunku survival horror. Mało tego – na podstawie gry nakręcono pełnometrażowy film z gatunku horror sci-fi, w którym główną rolę zagrała Milla Jovovich. Film powstał w 2001 roku.

Fabuła Resident Evil

Sama gra zachwyciła swoja fabułą, która opowiada historię oddziału Alpha Team (oddziału do zadań specjalnych), który został wysłany w góry Arklay celem odnalezienia innego oddziału. Z czasem okazuje się, że za serią morderstw i rozbiciem oddziałów stoją krwiożercze zombie, będące wynikiem stosowania wirusa T na ludziach. Gra mimo upływu lat nadal pozostaje wciągająca i emocjonująca, nadal też pozwala świetnie się bawić przy zabijaniu licznych hord żywych trupów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>