Gry

Zombie na platformie MMO

War-Z

Kilka lat temu bardzo popularne stały się gry typu MMO, czyli gry online, w których gracze mogą stworzyć własną postać i przemierzać różnorodne, najczęściej fantastyczne krainy.

Gry MMO są nadal popularne, ale najważniejsze jest to, że powstały tytuły, które przenoszą graczy do świata zombie. Przykładem może być przygodówka z elementami survival horroru War Z. Gra, tak jak wszystkie gry tego typu, charakteryzuje się kilkoma istotnymi elementami.

Elementy gry MMO

Pierwszym są tzw. azyle, czyli miejsca na mapie, które są bezpieczne dla gracza. Drugim możliwość tworzenia sojuszy między graczami, wspólnej walki i rozmów. Trzecią – zdobywanie doświadczenia, punktów charakteru itp. Co do fabuły gry, to akcja toczy się kilka lat po tym jak zaraza zamieniła część ludzi w zombie, a pozostałych zabiła. Przetrwali tylko nieliczni, którzy chcą zdobyć specjalne szczepionki przeciwko wirusowi. Szczepionki te są natomiast generowane z komórek macierzystych wyjątkowego gatunku zombie, na którego wszyscy polują. Gra jest jak widać ciekawa i z całkiem sporymi możliwościami zarówno bitewnymi, jak i taktycznymi. Ponadto wyjątkową przygodę może zagwarantować dobre towarzystwo innych graczy, chociaż o to czasami jest najtrudniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>