Książki

Zombie w obrazkach

Komiksy-o-zombie

Tematyka zombie pojawia się w wielu komiksach, z których pierwsze ukazały się już w drugiej połowie XX wieku.

Autorów inspirowały postacie, które nie tylko należały już jedną nogą do świata umarłych, ale również ciężko było je zabić, a fizyczny kontakt z nimi groził wstąpieniem w ich szeregi. Z zombie można w komiksie zrobić praktycznie wszystko, a ponadto da się przedstawiać te postacie na różne sposoby – poważnie, z dowcipem, karykaturalnie. Warto chociażby sięgnąć po komiks Stephena Kinga pt. „Opowieści makabryczne” z lat 50-tych, który traktuje zombie bardzo lekko, a nawet przedstawia całą zombią rodzinę, całkowicie odbiegając od makabrycznych horrorów.

Żywe trupy

Innym, należącym do najpopularniejszych komiksów o zombie są „Żywe trupy” autorstwa Roberta Kirkmana, Tony’ego Moore’a i Charliego Adlarda. Komiks opowiada historię szeryfa Ricka i grupy ocalałych ludzi, każdego dnia walczących o przeżycie w świecie opanowanym przez zombie. Na podstawie komiksu powstał bijający rekordy oglądalności serial pt. „The Walking Dead”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>