Przemyślenia

Przemiana w zombie

Zarażony-zombie

W zależności od tego, z jakim tytułem o tematyce zombie mamy do czynienia, przemiana w żywego trupa będzie przebiegała w nieco inny sposób.

Zombifikacja

W niektórych filmach, serialach i książkach proces przemiany w zombie może trwać nawet kilka – kilkanaście godzin (przykładem mogą być zombi z serialu The Walking Dead). Inaczej natomiast pokazano to w filie 28 tygodni później, gdzie do przemiany wystarczył dużo krótszy okres czasu (w tym miejscu należy wspomnieć, że wiele osób nie uznaje zarażonych występujących w tym filmie za zombie).

Zombie w voodoo

Mieszkańcy Haiti wierzą, że kapłani potrafią uśmiercić człowieka i następnie po kilku dniach przywrócić go do życia. Ożywieniec nie będzie jednak sobą, gdyż taki człowiek będzie jedynie bezwolnym żywym trupem. Aby tego uniknąć, rodzina zmarłego posuwa się czasami nawet do przebicia ciała kołkiem.

Jeżeli apokalipsa zombie rozgrywałaby się w rzeczywistości, przebieg przemiany w zombie nie miałby żadnego znaczenia, gdyż zadaniem ocalałych byłoby niedopuszczenie do zwiększania szeregów żywych trupów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>