Gry

Gry z zombiakami

Gry-z-zombiakami

Żywe trupy wielokrotnie gościły na komputerach i konsolach graczy, ale z jakością gier o zombie bywa różnie.

Wybraliśmy więc kilka tytułów, które warto znać, a przede wszystkim wypróbować i po prostu w nie zagrać.

1. Seria Left 4 Dead

Dotychczas ukazały się dwie części spod znaku L4D i obie są bardzo udanymi grami. Zadaniem gracza jest przedarcie się przez hordy zombie i dotarcie do tzw. safe room. Gra jest bardzo dynamiczna i można w nią grać niemal bez końca, szczególnie jeżeli trafimy na graczy potrafiących działać zespołowo (kampanie gier z serii Left 4 Dead przygotowane są dla drużyn składających się z czterech graczy, ale można też grać z komputerem).

Gry dostępne na PC i X360.

2. Dead Rising 2

W tej grze można dać upust fantazji i rzucić się w wir zabijania zombie przy pomocy… wszystkiego. Do tego należy dodać specyficzny humor i nawet tysiące zombi jednocześnie. Dobra zabawa gwarantowana. W przeciwieństwie do pierwszej części gry, Dead Rising 2 wydano również na PC.

Gra dostępna na PC, X360 i PS3.

3. Dead Island

Gra polskiego studia, która zdobyła uznanie graczy na całym świecie. Otwarty świat, zróżnicowane lokacji i dobra grafika to największe zalety polskiej gry o zombie. Na 23 kwietnia 2013 r. zaplanowano premierę kontynuacji gry. Jej tytuł to Dead Island Riptide.

Gra dostępna na PC, X360 i PS3.

4. Red Dead Redemption: Undead Nightmare

Undead Nightmare to wydany w formie pudełkowej samodzielny dodatek do gry Red Dead Redemption. Gracz wciela się w Johna Marstona i próbuje znaleźć lekarstwo na wirus zmieniający ludzi w zombie. Dzięki Red Dead Redemption: Undead Nightmare można przeżyć apokalipsę zombie na Dzikim Zachodzie.

Gra dostępna na X360 i PS3.

5. Seria Resident Evil

Popularna seria zapoczątkowana przez grę na PlayStation z 1996 r. Gry RE należą do gatunku survival horror i są o wiele lepsze niż filmy, którymi od wielu lat bombardują nas reżyser Paul W.S. Anderson i aktorka Milla Jovovich.

Gry dostępne są na PC, X360, PS3, Wii, PS2, GCN, 3DS, WiiU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>